službeni internet portal Općine Brestovac

Utorak, 29 Siječanj 2013 16:38

Prvi zimski malonogometni kup NK Mladosti

Na 1. Zimskom malonogometnom kupu NK Mladost Pavlovci-Brestovac 2013, koji se protekle subote i nedjelje održao u školskoj športskoj dvorani OŠ Dragutina Lermana u Brestovcu, u kategoriji U 12 natjecalo se 13 ekipa iz nogometnih klubova iz Požege, Kaptola, Lipika, Pleternice, Trnovca, Velike i domaćina Mladosti iz Pavlovaca.

U susretu za 3.mjesto NK Slavija iz Pleternice svladala je Slavoniju 3 iz Požege s 3:1, uz 2 zgoditka Marka Stanića i jednog Jakova Šinka. Pobjednik prvog turnira je momčad ŠNK Slavonija 2 koja je u finalu svladala ŠNK Slavoniju 1 rezultatom 3:2.

U ime pokrovitelja Općine Brestovac, najboljoj momčadi Slavoniji 2, medalje, diplome i pehar   uručio je načelnik Zdravko Mandić. Za najboljeg vratara proglašen je Kristijan Vuković iz Slavonije 1, a najboljeg strijelca s 24 postignuta zgoditka Robert Gurdon iz Slavonije 2.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Marko Stanić iz pleterničke Slavije.
Drugog dana u kategoriji U 10 natjecalo se 9 ekipa iz Požege, Velike, Kaptola, Pleternice i Pavlovaca. Za najboljeg vratara proglašen je Andrija Ćorić iz Slavonije 1, najbolji strijelac s 14 zgoditaka je Mateo Ivanešić iz Kaptola, a najbolji igrač turnira Boris Bošnjak iz pleterničke Slavije.Slavija je i pobjednik turnira u kategoriji U 10 svladavši u finalu Slavoniju 1 sa 6:1, dok je treće mjesto osvojio Papuk nakon 1:0 pobjede nad ekipom Kaptola.
Turnir, koji će po riječima predsjednika Ivana Tajdana postati tradicionalan, uspješno je organizirao Nogometni klub Mladost Pavlovci, uz pokroviteljstvo Općine Brestovac i Osnovne škole Dragutina Lermana.