službeni internet portal Općine Brestovac

Četvrtak, 04 Travanj 2013 17:39

Smjena trenera u NK Mladost

Nakon dva uzastopna poraza na startu proljetnog dijela prvenstva Prve ŽNL, u javnosti se sve češće govori o ostavci trenera NK Mladost iz Pavlovaca, Dražena Marjanovića. U 14.kolu na početku drugog dijela prvenstva Mladost je, u derbiju začelja poražena u Eminovcima s 1:0, a protekle nedjelje u domaćem susretu s Papukom iz Velike s 3:1. Gosti su,daleko boljom igrom, već na poluvremenu vodili s 2:0 pogocima Drage Markovića u 32. i Ivana Antunovića u 41-oj minuti. Nakon izmjena domaći sastav je u drugom dijelu zaigrao bolje i pogotkom Pave Martića u 58.minuti smanjio na 1:2, no Veličani su, kada se lomio rezultat, uspjeli osigurati 3 boda drugim pogotkom Ivana Antunovića u 80-oj minuti.Pred stotinjak promzlih gledatelja u Pavlovcima Mladost je mogla, posebno u drugom poluvremenu postići bolji rezultat. Na ljestvici Pavlovčani su posljednji,14-ti, s 8 bodova, samo 2 pobjede, 2 neodlučena rezultata i čak 11 poraza.Pretposljenji Jakšić ima 3 boda više,a 12-ti Eminovci 4,a budući da je otvorena mogućnost smanjenja Lige na 12 klubova, izgledi u ostanak su sve manji.

U subotu Mladost će teško do bodova u Buku protiv BSK-a, a iako je do kraja prvenstva preostalo  još 11 kola izgledi ostanka su sve slabiji. Utjeha može biti što je Mladost, nakon pobjeda nad Dinamom iz Vidovaca i Kamenom iz Vetova , izborila treće kolo Nogometnog kupa Požeško-slavonske županije, no i tu slijede protivnici iz vrlo jakih HNL trećeligaša.

U ovom amatersko organiziranom klubu, odlično se radi, o čemu najbolje govore podaci o tome da se juniorski sastav Mladosti trenutačno, u konkurenciji 14 juniorskih klubova nalazi na 4-tom mjestu s 28 bodova, a pionirski u istoj dobnoj skupini na 5-om s 29. Ne treba niti zaboraviti da je, u jesenskom dijelu prvenstva iz pionirskog sastava u juniorski preško čak 6 mladih igrača, a iz juniorskog u seniorski 4.

Hoće li smjena i takozvana šok terapija, o kojoj se sve više govori, donijeti kakve promjene i bolje rezultate  preostaje tek vidjeti.