službeni internet portal Općine Brestovac

Ponedjeljak, 09 Lipanj 2014 11:52

Zadovoljstvo rezultatom treće prvologaške sezone

treca-ligaska-sezonaU utakmici 22., posljednjeg kola Prve Županijske nogometne lige, odigranoj, 8.lipnja, pred oko 150 gledatelja u Pavlovcima, seniorske ekipe NK Mladosit i Croatije iz Mihaljevaca, podijele su bodove odigravši neodlučeno 4:4. Budući da su obje momčadi, već davno osigurale mjesto u sredini prvenstvene ljestvice, sam susret nije imao rezultatski imperativ. Domaćini su već u 26.minuti vodili s 3:0 zgodicima Vinka Jugovića (6.), Nikole Đaka (20.) i Domagoja Ajmana (26.), dok je za goste u 29.minuti smanjio Luka Jogun.

Nastavak je u potpunosti pripao Croatiji, koja je s 2 pogotka Željka Paroubeka (48. i 66.) izjednačila na 3:3, da bi iz kaznenog udarca Luka Jogun u 70 minuti doveo Mihaljevčane u vodstvo. Na kraju završilo je miroljubivom podjelom bodova, budući da je iz jedanaesterca za Mladost izjednačio Toni Hojsak.

Zahvaljujući upornosti trenera Dražena Marjanovića, ostanak u trećoj sezoni I ŽNL uopće nije bio upitan. Na kraju prvenstva Mladostaši su, u konkurenciji 12 klubova, osvojili 8.mjesto s 27 bodova. Ostvarili su  7 pobjeda, 6 neodlučenih rezultata i 9 poraza, uz skor od 34 postignuta i 56 primljenih zgoditaka. U posljednjem ovosezonskom prvenstvenom susretu za Mladost igrali su: Marko Janjić, Bernard Mišković, Ivan Karačić, Nikola Đak, Tony Franić, Krešimir Miškulin, Robert Bojić, Dalibor Banović, Toni Hojsak, Vinko Jugović, Domagoj Ajman, Marko Srebrović, Zoran Stanić, Matej Marjanović, Bruno Kićan, Mihael Hlebec i Mateo Janjić.

Nakon prošlogodišnje sezone kada je ostanak u ligi u konkurenciji 14 momčadi osiguran u posljednja dva kola, u ovoj ekipa je odigrala u skladu s očekivanjima, pa niti jednog trenutka plasman u sredini ljestvici nije bio upitan. Uostalom i cilj svake sezone je, ostati stabilan županijski prvoligaš.