službeni internet portal Općine Brestovac

Ponedjeljak, 13 Studeni 2017 13:01

NA KRAJU JESENSKOG DIJELA PRVENSTVA RAZOČARAVAJUĆI REMI S PAPUKOM- NAKON POBJEDA MLADOSTI NAD BSK I LIPIKOM OČEKIVALA SE POBJEDA NAD VELIČANIMA

Nakon vodstva od 3:1 na gostovanju u Kaptolu i na kraju remija 3:3, pobjede nad BSK-om iz Buka od 1:0, te neočekivane uvjerljive pobjede nad tadašnjim liderom Lipikom u Lipiku od 3:1, Pavlovčani su u 11.kolu Prve županijske nogometne lige,očekivali sigurnu pobjedu nad Papukom iz Velike. No, nažalost pred stotinjak svojih gladatelja uspjeli su odigrati neodlučeno 2:2 i time s 18 osvojenih bodova, uz 5 pobjeda ,3 remija i tri poraza ostali na 5-om mjestu prvenstvene ljestvice.

Sam susret u Pavlovcima nije krenuo dobro po domaćina, budući da su Veličani imali prednost i nakon terenske inicijative poveli s 1:0 pogotkom Jurice Kljajića. Nakon još nekoliko propuštenih prigoda gosti su u 32.minuti poveli s 2:0 drugim zgoditkom Jurice Kljajića iz jedanaesterca. Do kraja poluvremena Mladost je nastojala smanjiti vodstvo, a na 1:2 domaćine je u rezultatsku neizvjesnost stavio u 45.minuti Robert Bojić, postigavši pogodak iz slobodnog udarca.

U drugom dijelu Mladost je imala terensku prednost stvarajući prigode, no već u 53. minuti ostala je bez pomoći Marija Vidovića koji je zaradio drugi žuti karton. I s igračem manje domaćini su napadali da bi u 68. minuti Mirko Pilić realizirao jedanaesterac i izjednačio na 2:2.
Uoči susreta trener Mladosti Ivica Tadić očekivao je šestu prvenstvenu pobjedu, no, iako je bio nezadovoljan rezultatom, nakon susreta ukupno gledajući izrazio je zadovoljstvo petim mjestom na prvenstvanoj ljestvici, posebno zbog činjenice da su se Pavlovčani vratili u Prvu županijsku ligu.