službeni internet portal Općine Brestovac

Utorak, 11 Lipanj 2013 14:13

Mladost izborila ostanak

mladost-izborila-ostanakU utakmici, 26.,posljednjeg kola Mladost je u Velikoj pobijedila Kaptol uvjerljivim rezultatom 5:2 i time izborila ostanak u Prvoj Županijskoj nogometnoj ligi. Pored pobjede nad Kaptolom, ključna utakmica u borbi za ostanak bila je i ona u pretposljednjem kolu kada su Pavlovčani na svom terenu svladali Croatiju iz Mihaljevaca s 4:3. Sam susret bio je neizvjestan do posljednjeg sučevog zvizduka,budući da su gosti do 68.minute vodili s 3:1, a nakon smanjenja na 2:3, potpuni preokret u posljednjoj minuti s dva zgoditka donio je Pavo Martić.

Sezonu su Pavlovčani okončali na 11.mjestu s 28 bodova, a u 26 prvenstvenih susreta zabilježili su 8 pobjeda, 4 neodlučena rezultata i 14 poraza. Poslije dobrog starta, Mladostaši su zaigrali puno slabije od očekivanog i jesenski dio prvenstva završili pretposljednji, 13. sa samo 8 osvojenih bodova. Pod vodstvom dotadašnjeg trenera Dražena Marjanovića, Mladost je početkom proljetnog dijela zabilježila tri poraza i zauzimala posljednje mjesto prvenstvene ljestvice.

Nakon što je vodstvo kluba za novog trenera angažiralo bivšeg igrača Vjekoslava Čertija, momčad se preporodila i u preostalih 10 prvenstvenih kola ostvarila čak 20 bodova, uz 6 pobjeda, 2 remija i 2 poraza.

U ovoj sezoni iz Prve ŽNL ispali su Eminovci i Kamen iz Vetova, dok će status Jakšića ovisiti o rezultatu kvalifikacija za plasman u Treću HNL između Požege i Željezničara iz Slavonskog Broda.