službeni internet portal Općine Brestovac

Srijeda, 02 Studeni 2016 01:00

II  ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA- DERBI U PAVLOVCIMA PRIPAO DOMAĆINIMA, MLADOST JESENSKI PRVAK

Bila je to utakmica 9. posljednjeg kola prvog dijela prvenstva za pamćenje, puna preokreta,a sudac Oliver Zec dodijelio je čak  4 crvena i nebrojeno žutih kartona. U derbiju jeseni sastali su se drugoplasirana Mladost i neporaženi, vodeći Sulkovci s 2 boda prednosti. Pred oko 200 gledatelja u Pavlovcima u dramatičnoj utakmici pobijedila je Mladost s 4:3.

Nakon prvog dijela koji je Mladost riješila u svoju korist s 3:1 činilo se da će Pavlovčani lagano do pobjede. Poveli su u 26.minuti zgoditkom Mateja Janjića, da bi samo  dvije minute kasnije, nakon velike pogreške vratara Barića, Sulkovci izjednačili pogotkom Valentina Gazilja. Do poluvremena Mladost je terensku premoć realizirala zgodicima Zorana Stanića u 32. i Mirka Pilića u 36.minuti.

Početak nastavka nije najavljivao neku veliku dramu, tim više što je u 50-oj minuti isključen igrač Sulkovaca Josip Šutić. No, samo nekoliko minuta kasnije, poslije prekršaja u izglednoj prigodi za zgoditak, sudac je isključio vratara domaćih Petra Barića. Iz tog slobodnog udarca na 2:3 smanjio je drugim pogotkom Valentin Gazilj, svladavši nezagrijanog rezervnog vratara Mladosti Matiju Petrovića. U 67.minuti, samo dvije kasnije gosti su izjednačili na 3:3 pogotkom Ivana Vidmara. U tim trenucima činilo se da nastojanja domaćina za ponovnim vodstvom neće biti realizirana. Ipak u 71.minuti sudac Oliver Zec opravdano je dosudio najstrožu kaznu za Mladost. Penal je izveo igrač, nad kojim je i pričinjen prekršaj, Mirko Pilić, no vratar Sulkovaca Ivan Filipović obranio je udarac. Odbijenu loptu ipak je mrežu Sulkovaca pospremio Mirko Pilić, čime je domaćine doveo u vodstvo s 4:3 i s velikim izgledima u osvajanje 3 boda i naslov jesenskog prvaka.

Tako su Pavlovčani Sulkovcima nanijeli prvi prvenstveni poraz i s 21-im bodom zasjeli na vodstvo prvenstvene ljestvice. Sulkovčani su jesenski dio okončali s bodom manje, pa na proljeće predstoji grčevita borba za osvajanje naslova prvaka i plasmana u Prvu Županijsku ligu.

Po završetku susreta predsjednik Mladosti Damir Rosipal izjavio je da je klubu cilj povratak u I ŽNL,a trener Željko Lusch, da se klub nakon ispadanja, digao iz ponora i s velikim naporom i radom, s dobrim igračima, zavrijedio osvojanje naslova jesenskog prvaka.

Predstavnik Sulkovaca Predrag Šarić, istakao je da je to bio susret objektivno dvije najbolje momčadi lige i da su domaćini uz više sportske sreće zasluženo pobijedili.